Hesi vunnu í borðtennis á Føroyaleikunum

Tað eydnaðist Føroyum at vinna tvey gullheiðursmerki í borðtennis á Føroyaleikunum. Albert Weihe Wolfsberg vann U-15 kappingina fyri dreingir, og kvinnulandsliðið vann liðkappingina.
Annars var tað Grønland, sum stóð seg nógv best í kappingini.

Einmansleikur – menn

1. Ivik Nielsen (Grønland)

2. Dávið Jónsson (Ísland)

3. Magnus Gauti Úlfarsson (Ísland)

3. Poul Petersen (Grønland)

Einmansleikur – kvinnur

1. Juliane Schmidt (Grønland)

2. Aldís Rún Lárusdóttir (Ísland)

3. Kristín Ingibjørg Magnúsdóttir (Ísland)

3. Theresa Fontain (Grønland)

Tvímansleikur – menn

1. Ivik Nielsen / Aqqalu Nielsen (Grønland)

2. Magnus Gauti Úlfarsson / Dávið Jónsson (Ísland)

3. Albert Weihe Wolfsberg / Fróði Fríðason Jensen (Føroyar)

3. Poul Petersen / Mick Skarup (Grønland)

Tvímansleikur – kvinnur

1. Rose-Maria Petersen/ Juliane Schmidt (Grønland)

2. Uiloq Dahl / Theresa Fontain (Grønland)

3. Niviaq Knudsen / Bianca Rødgaard (Grønland)

3. Britt Michelsen / Anja Wongwai (Føroyar)

Blandaður tvímansleikur – vaksin

1. Ivik Nielsen / Uiloq Dahl (Grønland)

2. Ellert Georgsson / Stella Karen Kristjánsdóttir (Ísland)

3. Poul Petersen / Rose-Maria Petersen (Grønland)

3. Dávið Jónsson / Aldís Rún Lárusdóttir (Ísland)

Einmansleikur – dreingir

1. Albert Weihe Wolfsberg (Føroyar)

2. Brian Schultz (Grønland)

3. Mick Skaarup (Grønland)

3. Kunuunnguaq Mørch (Grønland)

Einmansleikur – gentur

1. Juliane Schmidt (Grønland)

2. Kristín Ingibjørg Magnúsdóttir (Ísland)

3. Niviaq Knudsen (Grønland)

3. Uiloq Dahl (Grønland)

Tvímansleikur – dreingir

1.Brian Schultz / Rune Schultz (Grønland)

2. Richard Petersen / Frederik Rødgaard (Grønland)

3. Kuno Jeremiassen / Inuuteq Sethsen (Grønland)

Tvímansleikur – gentur

1. Uiloq Dahl / Theresa Fontain (Grønland)

2. Kristín Ingibjørg Magnúsdóttir / Marin Elisabet Poulsen (Ísland / Føroyar)

3. Britt Michelsen / Anja Wongwai (Føroyar)

Blandaður tvímansleikur – ung

1. Mick Skarup / Juliane Schmidt (Grønland)

2. Rune Schultz / Niviaq Knudsen (Grønland)

3. Brian Schultz / Bianca Rødgaard (Grønland)

4. Kunuunnguaq Mørch / Theresa Fontain (Grønland)

Liðkapping – menn

1. Ísland

2. Grønland 1

3. Føroyar 1

Liðkapping – kvinnur

1. Føroyar

2. Grønland

3. Ísland

Liðkapping – ung

1. Grønland, dreingjalið

2. Grønland, gentulið

3. Føroyar, dreingjalið

Scroll to Top
X